malieadouglas60 malieadouglas60
  • 13-05-2020
  • Mathematics
contestada

Block cheese (Hint: 16 ounces = 1 pound) $3.99 per pound = $______ per ounce Question options: a) 2.00 b) 0.25 c) 0.50

Respuesta :

oogaboogey
oogaboogey oogaboogey
  • 06-12-2020

Answer:

B) 0.25 per ounce

Step-by-step explanation:

i hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Robert is playing a game of cards with his family. If he randomly picks a card from a standard 52-card deck, the probability of drawing a heart on the first dra
It would be rather fun for a change, Millicent mused, getting her books out of her locker in the hall, rather exciting to be part of a closely knit group, the e
Find the surface area of a cylinder with a diameter of 10 and a height of 45. Use 3.14 for pie. Round your answer to the nearest tenth. A) 1575 B) 1573 C) 1570
The base value is the A. New value B. Current value
Plants found in the tundra have all but one of the following features. You would not expect to see tundra plants to have
Which of the following sentences best summarizes the impact of Ancient Greece on the American way of life? A "We have an enlightened philosophy to live by." B "
"at the end of the year Juan has $52.71 more than 4 times his balance at the beginning of the year if his ending balance was $172.90 what is found at the beginn
does going to the bathroom help with water intoxication
carpinteros / de madera / construir / los / un edificio A sentence has to be made from those words
How did the united states bring the cuban missile crisis to a successful end?