calebtinner14
calebtinner14 calebtinner14
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

How do I find c, the cost of each pound of broccoli

How do I find c the cost of each pound of broccoli class=

Respuesta :

crisalma018 crisalma018
  • 14-05-2020

Answer:

2.4c=3.24

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What effect does Bryant's use of personification of nature have on the theme of the poem "Thanatopsis"
Abdul put gas in his car. He paid $18.32 for 8 gallons of gas. What is the unit price?
What does the candle symbolize in this excerpt from Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich?
The use of learning techniques to modify or change undesirable behavior and increase desirable behaviors is called
Because the bamboo plant on which the panda feeds is now scarce naturalists are worried about their chances of survival
How many openings are in the digestive system of flatworms?
Calculate number of photons from energy and wavelength
What does the statement describe
Which muscle trait is the ability to respond to a stimulus, such as a nerve or hormone?
Fires in grasslands prevent the growth of _____.