6thgradematheasyorno 6thgradematheasyorno
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math! Help me please :)

6th grade math Help me please class=

Respuesta :

imboredandtiredandla
imboredandtiredandla imboredandtiredandla
  • 14-05-2020

Answer:

32*6

the second one

Step-by-step explanation:

Answer Link
naileapilots21
naileapilots21 naileapilots21
  • 14-05-2020

Answer: 32 x 6

Step-by-step explanation:

Count the number of times you see 32, that is the same as multiplying it alone. For example: 32+32, you count 2 individual 32's and that's the same as 32 x 2.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Take a few minutes to write a journal entry about the unspoken laws, rules, and codes that you have in your life. What "rules" determine how your friends intera
Which mixed number is equivalent to the improper fraction 3 7/9 ?
What is 3.6÷7.2? I got .04 but I don't think that's the answer
What is the way in which artists arrange the elements of art in their artwork?
Who planned the Battle of the cowshed
Please help! “The end of the conflict between the North and the South didn’t just mark the end of a war; it marked the end of an entire way of life.” Which sta
Help me please?????????????
Mikhael wants to install flooring in the fitness room. The flooring costs $20 per square yard. Explain how to find the price per square meter.
unit rate of $8.43 for 3 pounds
if point A is located at (0,-8) and B is located at (4,-5) what is the distance between themA. 5B. 6C. 7D. 8