ariannaleija
ariannaleija ariannaleija
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

i need these two questions

i need these two questions class=

Respuesta :

alaskasabrinasnow
alaskasabrinasnow alaskasabrinasnow
  • 14-05-2020
4) the unit rate is 1 to 15

6) it would be 6$ for 4 pounds of fudge. If you divide 4.50/3 = 1.50 . that means that each pound costs 1.50. 1.50x 4 = 6.
therefore the answer is 6
Answer Link

Otras preguntas

What is 35.2 written in word form?
What is the steepest line possible? What is the slope?
Emma and jamie used base-ten blocks to show that 40 is one-tenth of 400
what is the 29th sequence in the triangular number sequence a.k.a the pascals sequence
Word form 67.943 answers please
H(x)=(x^2)+1 and K(x)=-(x^2)+4. If K(H)=0, what are the roots/solutions? a. ±i√3 b. ±i c. ±2 d. ±1 e. ±1, ±i
How you solve 7p+9=81
Write the number in two other forms 0.632
one hundred eighty is equal to how many tens
2 tens 3 tenths 1 thousandths greater or less than 20.31