1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

Find the distance between (4,5) and (-5,2).
The House of Representatives is the Upper House. True False
if you complete it and it's correct I give you (brainlist)​help
The Production Possibilities Frontier is an economic model used by economists to A. Illustrate how a business can use limited r
2-√-9 a.) 2-3i b.) 2-4=-1 c.) 2+3=5 d.) 2+3i
words similar in meaning​
help ;-;Replace the pencil with an iron nail (Doc.19 in pic)1. does the lamp glow?2. does an electric current flow through the lamp?3. Does the iron nail conduc
Hoy, yo (NECESITAR) __________ un libro para la clase.
According to Clay, how will the superpowers gain or maintain their friendships in Europe? Quote Analysis: In regards to trying to gain more friends, U.S. Army G
(GIVING BRAINLIEST!!) Which sentence correctly explains the process and conditions needed for sleet to form? A) During thunderstorms and extremely cold temperat