mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?
what is the meaning or definition of fighting-gear??
Horace read 160 pages in 4 hours. How many pages can he read in 6 hours??
The neolithic revolution is most closely associated with....
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the
What is the coefficient of y in the expression 12+3y-2x?
The Indus, Ganges, and Brahmaputra were important to ancient India because they were
What is the coefficient of y in the expression 12+3y-2x?
The dimensions of a brick that weighs 25 N are 0.19 m × 0.07 m × 0.095 m. What pressure does the brick exert on the ground if it is resting on its largest face?
The base of right prism is rhombus of diagonal is 6 and 8cm and altitude is 12 cm find total surface area