nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this
76 100 as a mixed number
You deposited $600 dollars in a savings account hat earns a simple interest rate of 1.5% per year. You want to keep the money in the account for 6 years . How m
One of your students left their book on the table
How do you name a segment? How do you name a line?
please please helppp me
why do living things need water food and ability to get rid of waste
“Finally, in our progress toward a resumption of work we require two safeguards against a return of the evils of the old order; there must be a strict supervisi
If you DNA has two strands is it possible to determine the other with the other?
which is not a relevant question to ask when determining an appropriate physical activity??