myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Kari is reviewing her paragraph on the artist Lee Krasner. Read her paragraph. The Abstract Expressionist artist Lee Krasner spent most of her artistic career b
Sarah has two similar rectangular boxes. The dimensions of Box 1 are four times those of Box 2. How many times greater is the surface area of Box 1 than the sur
How does solar energy affect temperature and formation of wind in the atmosphere?
write down 5 pros and 5 cons of biotechnology​
If a =2, find 4a + 18
What type of transformations have occurred in the function shown below?
explain how actin and myosin work together to help you lift an object
I know the answer but do you? Which one is correct Do you want to go to the mall with John and me? Or Do you want to go to the mall with John and I?
help me with this please
je ne joue sur la route c'est tre's dangereux