athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Gabriella got a burn on her arm from a chemical spill and rinsed the area thoroughly with water. Which piece of safety equipment whould she use next
How does the federal judicial system promote the constitutional principle of rule of law?a. by requiring state courts to handle civil cases while federal courts
According to MLA style, which of the following shows the correct capitalization for a book title? A. Parrots of the Wild: A Natural History of the World's Most
Calcium chloride forms an ionic solid. how are the particles held together and arranged in the solid
In a random sample of 25 ?people, the mean commute time to work was 30.4 minutes and the standard deviation was 7.1 minutes. assume the population is normally d
2x + y = 5 x + y = 4
Is ordering a pizza for someone else illegal?
A demand curve that is horizontal indicates that the commodity
the brain and spina cord are covered by
the brain and spina cord are covered by