boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

If five notebooks cost $5.25, how much will three notebooks cost?
What equation in slope intercept form represents the line that passes through the two points 2,5 (9,2
what is 3/5 plus 5/8?
What was the goal of the Americanization movement?
A 1/4 turn clockwise
What is 28.09 to the nearest tenths
A faction is an opposing group within a party. true or false?
(3x-4)∧2=8 how do i solve this
An adult blinks about 450 times in 30 min. A 12 year old blinks about 150 times in 15 min. How many more times does an adult blink in 60 min. than a 12 year old
What is 28.09 to the nearest tenths