ally9347
ally9347 ally9347
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 12 pencils costs
$2.04. Based on the cost of this
package, what is the cost of 1 pencil?

Respuesta :

Aaronwu
Aaronwu Aaronwu
  • 04-06-2020

Answer:

$0.17

Step-by-step explanation:

2.04/12=0.17

Please mark as Brainliest! :)

Have a nice day.

Answer Link
WoIfKing
WoIfKing WoIfKing
  • 04-06-2020

Answer: 0.17 for 1 pencil

Step-by-step explanation:

Attached the work.

Ver imagen WoIfKing
Answer Link

Otras preguntas

-2x^3-3x^2+4 for x= -2
PLEASE HELP ME FOR EXTRA POINTS AND BRAINLIEST ANWSER
Write an expression to show the total cost of an item x with a 35% discount.
Sb-9 when is a sailboat the stand-on vessel in relations to a recreational power boat
2c-3(2c-5)-5(5c+5)+3c-6
Federalists believed a strong government would
Why did Italy start its aggression in Africa ?
What was one action that progressives took to help poor people?
Can someone help me plz! :(
PLEASE HELP ME FOR EXTRA POINTS AND BRAINLIEST ANWSER