JahCwp063 JahCwp063
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts

Respuesta :

MaMariah
MaMariah MaMariah
  • 02-09-2016
$33/22=$1.5 per pound $1.50 x 15 pounds = $22.50
Answer Link

Otras preguntas

What holds calcium chloride together? A. hydrogen bonding B. metallic bonding C. ionic bonding D. dipole forces E. van der Waals forces (London dispersion force
Douglas wants to draw a circle graph showing the favorite colors of his friends. When he polled his friends asking each their favorite color, 25% of his friends
What does ¿Cuál es la fecha de mañana? mean and how would you reply?
The distance between the jones house and the smith house is 96 feet.How many yards is that?
how many yards in a mile?
What is the sales rate for 5% of $50
3x-150=1778. Help me please I need help bad
Who was the first person to walk in the moon
What is the sales rate for 5% of $50
Douglas wants to draw a circle graph showing the favorite colors of his friends. When he polled his friends asking each their favorite color, 25% of his friends