cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Four students graphed one linear function each. Rhett On a coordinate plane, a line goes through points (negative 4, 0) and (0, 1). Cameron On a coordinate plan
Match the rate - - .5 -- with corresponding time of year. Three Months, 1/4 = Six Months, 6/12 = Nine Months, 9/12 = 1 Month, 1/12 =
Which of the following was a reason fir the growth of the moral majority select the two correct answers
is this correct? if not what is the answer
The reign of Alexander the Great is referred to as “the Hellenistic Era.” Please select the best answer from the choices provided T F
Which lines from the passage support the theme "true strength is knowing when not to act"? O "Here is your part at break of day tomorrow / home with you, go min
A trapezoid was broken into two congruent triangles and a rectangle. A trapezoid is broken into 2 triangles and 1 rectangle. The triangles both have a base of
Which point lies on the line with point-slope equation y- 2 = 5(x - 6)? A. (-6, -2) B. (6,2) C. (-6, 2) D. (6,-2)
Visualizing your performance and how you’d achieve a successful audition is _____. A) an effective method of blocking wanted feelings. b)a way to cope with stre
Karla added green pellets to a container of water before she began watering her lawn. What correctly describesthe solvent in her solution.The green pellets are