Taylorrr11 Taylorrr11
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

Amy has saved $725 for a guitar and lessons. Her guitar costs $475 and guitar lessons are 25$ per hour how many lessons can she afford?

Respuesta :

MiniMuffins MiniMuffins
  • 12-09-2016
Amy can afford 10 lessons. :)
Answer Link

Otras preguntas

If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
which city was located nearest the nile river delta
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???