demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Ms. McDonald brings in a prescription to fill for her daughter. What's the quantity, in mL, you'll dispense to Ms. McDonald's daughter? Promethazine DM 2.5 to 5
I need the correct answers help pls
a Find all the missing elements: B A = 50° C = 35° А с b = 13 b B = [?]° a = [] c=[ ] a = C
Answer these problems Correctly- 1 1/5 x 3 2 1/4 x 1/9 1/3 x 1 1/2 2 1/2 x 3 1/3 Answer For brainliest
Solve for x in the diagram below.
which equation shows x2+6x-6=0
Cindy is baking a 2-layer cake. The top layer has a diameter of 8 inches and the bottom layer has a diameter of 10 inches. What is the difference in area betwee
What do you think about some of the most serious challenges scientists will need to overcome to make living on Mars feasible?
Debt consolidation allows you to: A. combine multiple debts into one monthly payment. B. pay off multiple loans sooner than planned. C. raise interest rates ove
• Distinguish between a need and a want and provide examples. • Distinguish between a producer and a consumer. • Distinguish between a good or service and provi