anayadamond9 anayadamond9
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lamar bought a 6-kilogram can of pistachios for $6.90. What is the unit price?
A $1.90
B) $1.30
C$1.10
D $1.15

Respuesta :

balprincipal19
balprincipal19 balprincipal19
  • 12-09-2020

Answer:

$1.15

Step-by-step explanation:

6.90/6=1.15

Answer Link

Otras preguntas

in che anno e nato Cristoforo Colombo
Can someone tell me what is a Genre?
How do you write I am 10 years old in japenese ( hiragana )
What does it mean when Brutus says: "Into what dangers would you lead me, Cassius... that you would have me seek into myself...for that which is not in me?
what are ten american triebs
information about tigers
How do you solve p+9 <7 AND graph it???
what is the full definition of adaptation?
Sam and lou need a total of 1 foot of wire for a science project.sam wire is 8 out of 2 n lou is 7 out of 8.Do they have enough.
information about tigers