jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

In order to have an eclipse,the moon,sun and earth have to be? A. Below each other B. Above each other C. In alignment
c) Which brand of OJ (orange juice) is the better buy? Brand A: $3.50 for 300 ml Brand B: $6.80 for 650 ml
Which two ideas have become deeply connected in balkans, even after the formation of new countries
7. What was the French and Indian War referred to in Europe? Ten-Year War French and Great Britain Civil War Indian Civil War Seven Years War Skip
A sales person earns $80 for every computer he sells. He earns an additional $250 for every 10 computers he sells that month. How many computers does he need to
Please please help!!!!!!
An investment made in the stock market decreased at a rate of 12% per year for 25 years . What is the current value of the 100,000 investment? Include your calc
Can someone pls help me?
Which is correct spelling of the word “ne-ve-ra” (the stressed syllable is highlighted)? Nevera Névera Nevéra Neverá the "ve" is highlighted
√-1 factor completely without any 'i'