gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The most abundant protein in mammals is __________. a. testosterone b. estrogen c. collagen d. keratin
The coin box of a vending machine contains $6.20 in dimes and quarters. There are 32 coins in all. How many of each kind are there?
Which property decreases when the element in group 17 are considered in order of increasing atomic number
The craftsmen in the play speak in prose because A. too much blank verse gets tiresome. B. it's the language of love. C. Theseus would have forbidden them to us
This is required for a legislative body to take official action. a. a censure c. a quorum b. a calendar d. a caucus
What is the solution to the equation? 4x - 26 - 3x = 16 - 20 (I got my answer as 22, and that was correct, but I had completely forgotten how I did it. Help ple
What remains when 50 p is divided by 8
an electronics store sells a large flat screen television for $1,699 last month. the store sold 8 of these television sets. about how much money did the store m
Which statements accurately describe Brazil’s current economy? Choose all answers that are correct. a. Brazil’s high percentage of college graduates has pushed
Solar power is a renewable resource because _______. a. it is continually replenished b. using the resource consumes it c. it can be found everywhere on earth d