coachwallsisdabest coachwallsisdabest
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

$2.50 per 5 cans, find the price per can.

Respuesta :

EZ020212007
EZ020212007 EZ020212007
  • 13-10-2020

Answer: 50 cents per can

Step-by-step explanation: you do 2.50 divided by 5

Answer Link
susinlopez2005
susinlopez2005 susinlopez2005
  • 13-10-2020

Answer:

50 cents per can

Step-by-step explanation:

use a calculator and divide 2.50 by 5

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was the Ming Dynasty not known for? the Great Wall blue-and-white porcelain great naval expeditions conquering Japan
By 1942, Germany was fighting a war on two fronts. Which nation was part of Germany’s western front?
the question is 12/9 ÷ 5/20=
PLZ ANSWER #7!!!! Whoever answers best gets brainliest answer and 30 points!!!!
Please answer and solve ?
What is 1000 k = to but it has to be a gram .any get it cause I don't help me
In the bread aisle, Luke spots a loaf of bread in a colorful wrapper that reads “Made with Whole Grains.” However, the list of ingredients begins with: enriche
2 7/10 + 1 4/10= my daughter is having trouble.
Which sentence combines the ideas in the passage and creates a parallel structure? You can take certain actions if are a victim of identity theft. Check your
Evaulate 5(n+3)-7n, when n=1/2