willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
The area of a rectangle is represented by the function x3 − 2x2 − 40x − 64. The width of the rectangle is x + 4. Find the expression representing the length of
Which statement best tells how the underlined words in the paragraph are related? It was so cold this morning that the lawn was coated in frost. The weather rep
The Inca Empire was found in what present-day country? A. Mexico B. United States C. Brazil D. Peru
Indiana Co. began a construction project in 2016 with a contract price of $150 million to be received when the project is completed in 2018. During 2016, Indian
Even though the days were long at New England textile factories, the women were still allowed significant autonomy as to when they took their breaks and how lon
Which of the following documents was drafted on July 6th, 1775, and warned the king that if the situation was not resolved with Great Britain, independence woul
Which of the following is an equation of the line through (2,3) and (-1,-12)
Ahmad is planning a trip to Hawaii. It will cost him $400 to fly there and $40 per night to stay in a motel. He wants to spend no more than $720 on airfare and
Who was the secretary of defense under Kennedy and later under Johnson
The natural rate of employment is achieved when: it is above the actual rate of unemployment. the actual rate of unemployment is zero. the quantity of labor