brileesmithson brileesmithson
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $0.46 to buy 2 bouncy balls. If the bouncy balls both have the same price, how much
does it cost to buy 1 bouncy ball?

Respuesta :

laniehorn3943 laniehorn3943
  • 03-11-2020

Answer:

0.23

Step-by-step explanation:

Answer Link
miranamiami miranamiami
  • 03-11-2020

Answer:

$0.23

Step-by-step explanation:

2 balls cost $0.46, they all cost the same, so you divide $0.46 by 2 and get $0.23

Answer Link

Otras preguntas

50 POINTSSSSFrom a point at the ground level infront of a tower, the angle of elevations of the top and bottom of flagstaff 6 m high situated at the top of a to
what is 1/10 of 0.002
What should a writer do to revise an argumentative essay? Select three options. O remove any personal statements O make sure the tone is objective O make the w
Contrast Gatsby’s beliefs about the situation with Nick’s observation. How does this juxtaposition develop a theme about dreams?
What law is very important for a small business?
A bag contains quarters and dimes. You are given the number of dimes and the ratio of dimes to quarters. Draw and use a tape diagram to find the number of quart
Ski jackets REI pays $330.30 for a 6-person tent and the markup is 45% of cost . Find the markup
3c − 16 = 5 please oh please help me rn
Type the correct answer in the box. [tex]log\frac{14}{3}+log\frac{11}{5}-log\frac{22}{15} = log[/tex] (correct answer goes here)
How did the 13 colonies contribute to the foundation of the United States? In Essay