pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the volume in liters of a ×1.0310−6mM silver(II) oxide solution that contains 900.mg of silver(II) oxide AgO.
How many electrons would have to be removed from a coin to leave it with a charge of +1.39x 10- C?
pls help i dont rly understand
The product liability laws are established to protect the Multiple Choice a. firm and its officers when a product does not meet the specific safety standards.
If a to b to is 30 mi and b to c is 35 mi, what is a to c? Explain how you got it too.
7. The sixth grade class took a trip to the local fast food burger chain for lunch. They bought 1950 hamburgers at $ 1.49 each, 1075 orders of french fries at $
Which example describes natural light
Please help, I’ve got no clue and need to get this done. (20 points) Some of the below reactions can be categorized as more than one type of reaction. Which rea
Why have psychological researchers made slower progress in understanding emotion than in sensation, learning, and memory?
The level of mercury in a stream was suspected to be above the minimum considered safe (1part per million by weight). An analysis indicated that the concentrati