jayjpriest jayjpriest
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

$46 for 5 toys

$ / toy

Respuesta :

iliveformemes iliveformemes
  • 03-11-2020
It’s $9.2 for each toy
Answer Link
horses96
horses96 horses96
  • 03-11-2020

Answer:

$9.20 for 1 toy

Step-by-step explanation:

If it's $46 for 5 toys, we can divide both $46 and 5 to get $9.20 for 1 toy.

Answer Link

Otras preguntas

what caused the expansion of slavery 1789-1838 10 marks
HELP PLSDHDKAKSJSKDKS
Select the correct answer. All of the following should be included in a goal except: A.The goal should be challenging. B.The goal should be specific. C.The goal
Make a timeline which traces the stages of development of embroidery in the Philippines. (brief history).
A local store sells muffins for $0.75 each. The graph shows a customers total bill C as a function of m muffins purchased, which can be represented by the funct
If the jar contains 21 dimes, then determine how much money it has in it. Show your calculation.​
For Sheffield Corp., the predetermined overhead rate is 70% of direct labor cost. During the month, $500000 of factory labor costs are incurred of which $210000
Can y’all help me with this question
what number is missing in the fractions to have a LCD of 48? 2/3, 1/?, 1/8 A.2 B.6 C.12 D.16
The admissions office at a university sends out 1000 admission letters to prospective students. The probability that an admitted student actually enrolled at th