K3ypilipfoclw
K3ypilipfoclw K3ypilipfoclw
  • 02-10-2016
  • Mathematics
contestada

jasmine bought 7 yards of fabric. the total cost was $45.63. what was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2016
$6.52 for every yard she bought

Answer Link

Otras preguntas

45 is increased to 60
Help pls! If one front-loader operator can dig 6 cubic yards of dirt per minute, how many hours would it take two front-loader operators working together at the
For every 20 grams of fat, 180 calories are added to fa serving size of food. How many calories are added with 4 grams of fat?
What is the velocity of a jet that travels 785 m [W] in 2.39 s?
Why are antibodies from White Blood Cells so important when getting a blood transfusion?
Translate into Latin. But they are in great danger; Mount Aetna is hurling huge rocks into the sky
PLSSSSS HELP I BEG YOU I WILL GIVE BRAINLIEST WHOEVER ANSWERS FIRAT AND CORRECT.!!!
can someone please answer this math problem for me, please answer all of them if you can ​
CHALLENGE ACTIVITY Critical Thinking: Analyze Tell why overproduction on farms could lead to lower prices for crops.​
Why did the Allied leaders begin to hold conferences starting in 1943? Select four options. to decide on strategies to defeat the Axis powers to decide who woul