mac38 mac38
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

Write each rate as a unit rate 40.8 gallons in 8 containers

Respuesta :

tissuebox tissuebox
  • 10-10-2016
5.1 gallon per container because you just divide 40.8 with 8.
Answer Link

Otras preguntas

If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
21.) Which best describes the antecedent in the sentence? Mr. Walker helped Larry with his Latin lessons, but he had to leave early. A. clear B. missing, unc
What is (7/12)/(5/9)? In simplest form..
if hares with long legs run faster than hares with short legs, which hares do you expect would be most likely to survive and reproduce
the only Native American who successfully stayed on their land were A) Seminole B) Sauk C) Cherokee D) Fox
All real number zeros of the polynomial 2x^4 + 4x^2 + 6x^9 - x + 3x^9 - 5x^9 + 2x^8
All real number zeros of the polynomial 2x^4 + 4x^2 + 6x^9 - x + 3x^9 - 5x^9 + 2x^8
Divide and express the result in standard form. 8/7-i
QUICK! Lucy is trying to find a rational number between 3 \8 and 6 \7 . What would help her to find this number? A)Divide 3\ 8 by 6\ 7 . B) Convert 3 \8
Which describes the significance of Athens's victory in the Persian Wars? A. Athenians gained new confidence in their own abilities, which led to a golden