pau3 pau3
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

The cost for a certain music plan is $9.99 per year plus $0.25 per song you download. If you paid $113.74 one year, find the number of songs you downloaded.

Respuesta :

itsaprilchristine itsaprilchristine
  • 11-10-2016
approximately 414 songs.
Answer Link
slixxkt
slixxkt slixxkt
  • 06-10-2021

Answer:

449 songs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is 4 rational or irrational
juile has 9 more crayons than adam. juile has 44 crayons. how many crayons does adam have
the necessary and proper clause is important because
3 equivalent ratio for 21:56
How to write 218'375 in expanded form?
the president may serve a maximum of terms in office. user: the three branches of our government are: parliament executive bureaucracy judicial legislative
How does this level of organization,organ relate to cells?
Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.92.what is the cost per pound of the sweet potatoes?
list three inventions that changed the lives of people because of the industrial revolution? How did the Agricultural Revolution allow the Industrial Revolution
What are 3 reasons that mexicans moved to the united states between 1900 and 1950?