renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

Fossils most often form when a dead organism is buried in sediments.
Which of the following type of ceramics is used for making bricks?
Based on what the author of "What's Black and White and Red All Over?" states about the unanswered riddle in Lewis Carroll's Alice's Adventures in Wonderland, w
When an author uses actions, thoughts, and speech to show the reader who a character is, the author is using what
If private citizens want to be part of the solution to world problems through nongovernment organizations (NGOs), they should
name three types of bodies in the solar system
The earth Direct Rotation is call us
Which of the following words is most likely to carry a connotation? a. Walk b. Stride c. Run d. Stand
Skeletal muscles have an abundant supply of ?
To be explicit means to be clear and concise. a. True b. False