LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

I need help on this question
I’m confused on this one
I need with this I don’t get
what is zlata filipovics perspective on war
A 3.00-l flask is filled with gaseous ammonia, nh3. the gas pressure measured at 26.0 ∘c is 1.55 atm . assuming ideal gas behavior, how many grams of ammonia ar
The numbers 2-12 are written on cards and placed in the bag.what is the probability of picking an even number then replacing it and then picking a 7?
What is the approximate area of the unshaded region under the standard normal curve below? Use the portion of the standard normal table given to help answer the
[Need help Quick!] One reason some argue that campaign financing should be restricted it is because supporting a candidate is considered free speech. the Con
Please help me figure how to solve
What are the vertices of the following graph?