shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

Can someone tell me the answer to this???
When f(x) = 10x^2-5x-6, evaluate f(-2) what is answer
Various politicians have often emphasized that unless we seal our Southern border, undocumented/illegal immigrants will enter and drive up crime rates.
WORTH 100 POINTS!!!!!!!!!!!!!!What system of linear inequalities is shown in the graph? Enter your answers in the boxes
C. Please find the sum of the angles of the quadrilateral ABED and EXPLAIN how you found your answer. (Be sure to include what each individual angle is!)
Which of the following conditions would always result in a net force of 0N? A. Two equal but opposite forces act on an object. B. An object is at rest. C. One p
Which element is found in all organic molecules?
Feedback loops are designated as positive or negative. Which statement is correct regarding feedback loops? A. Positive feedback is good, negative feedback is b
how is most traumatic brain injury diagnosed currently?
Which sentence uses the underlined vocabulary word incorrectly? A. If you don't practice regular maintenance on your house, it will depreciate quickly B. When a