kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

This is a stylistic device where the writer repeats the same word or phrase for the purpose of emphasis.
Do you think the Egyptian people were pleased with the rule of Akhenaton and Nefertiti ?????? (Please hurry I am really stuck)
Read the excerpt below and answer the question. --------- "The child is not dead The child lifts his fists against his mother Who shouts Afrika! shouts the br
Sculptor alexander calder is known for his mobiles, which are excellent examples of __________. a. ​op art b. ​conceptual art c. ​pop art d. ​kinetic art e. ​pe
Which of the following statements is false regarding shampoos? A. They are considered to be residual. B. They may contain insecticides. C. They m
How to work out 5-(-11) modulus equations?
Select each of the tasks associated with opening a checking account.Run a credit report.Provide information such as name, address, date of birth, and Social Sec
Civicsss I need help
How to graph the inequalities?
1) Point W(-2,y) is a point on a line with a slope of -2 that also passes through E(3,-5). Find the coordinates of W?2) Point A(6,0) is a point on a line with a