giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

6 The Clause Exercise 24. Clauses. (1) In the first blank, write n. if the italicized clause is used as a noun, adj. if used as an adjective, or adv. if used as
Temperatures have fluctuated throughout history, so why are recent global warming trends such a concern for climate scientists? Today's global warming:A.is affe
The values that a discrete random variable, x, can take are 1,2,3,4 with the probabilities 0.22, 0.19, 0.38, 0.21 respectively. What is the expected value of th
A paragraph is often compared to ________. 1) a cluster 2) an outline 3) a sandwich 4) an article
In the figure below, ollg. Find the values of x and y. Y DO g (4y + 10) O 82°
Sears has a dishwasher for $679 it is on sale for 35% off how much would you pay?
Find the standard deviation, σ, for the binomial distribution with n = 38 and p = 0.4. Group of answer choices σ = 3.02 σ = 7.14 σ = 0.61 σ = 6.29
Which idea was shared by the ancient Maya, Aztec, and Inca civilizations?
In the article the besst of Loch Ness which is tje following wtaments best expresses a central idea of the article
Which statement is the most likely conclusion you can draw from the cause- and-effect relationship shown in the diagram? Cause The Industrial Revolution comes t