makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

y Uh 4 3 1 2 3 4 5 4 3 2 11 -27 37 -4 -5 O y2-3x+2 O y>-3x+2 oys - 1/2x + 2
Which is most likely the correlation coefficient for the set of data shown? -255
Which statements are true about reflections? Check all that apply. An image created by a reflection will always be congruent to its pre-image. An image and its
A baseball team has three different pitchers. Randy pitched 333 innings and allowed 222 runs, Felix pitched 555 innings and allowed 444 runs, and Johan pitched
how many solutions does x^3-5x^2+28=0 have
?What are the key traits of fascism?
If all the sides of a triangle get 2 times as big, how much does the area change?
What are the intercellular communication types at a synapse? Select all that apply. a. soups - chemical synaptic transmission b. sparks - chemical synaptic tran
In what way are the commission system and council-manager system similar?
What is an electrolyte solution?