rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

A large jet flying overhead is low enough so that a man on the ground can hear its engines. The man sees the jet before he hears the engines because
In a minimum of a one page write an conversation between two people discussing the question (can government fix society's problems?) make sure to use the polici
HELP ASAP!!! Here is Dan's address: 42 Oaksville Street, Apartment C San Jose, California USA Imagine each of the five parts of Dan's address represents Earth,
the answer is cocaine.
____________ tells a firm whether it can earn profits given the price in the market.
The farmers' alliances were more politically active than the national grange. true or false
Which of the following describes Chandragupta's rule of the Mauryan Empire?
if you vertically compress the absolute value parent function f(x)=|x| by a factor of 3 what is the equation of the new function
theme for the hunger games
The sum of the three Romano brothers is 63. If there ages can be represented as consecutive integers, what is the age of the middle brother.