ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which theme is present in both Of Plymouth Plantation and A Key into the Language of America? a) sea voyages b) the importance of religion c) Puritan superiorit
Three of the following improvements in agriculture that helped to bring on the Agricultural Revolution are correctly paired with their inventor or discoverer. W
Because of President Clinton’s economic plan, in 1999, the federal budget had a surplus. the federal budget had not changed. the deficit had begun to decline. t
the difference of twice a number and 3
Y=(2x-3)^5(2-x^4)^3 differentiate the function please
7. Which sentence would stand out the most when scanning a paragraph? A. The first televised pro football game aired the same year as the first televised
The part of the cell that contains the living substance of the cell, excluding the nucleus is the ?
Why we're concessions made to the Soviet Union in Eastern Europe and Asia
Suffix that means bearing or producing
Which statement best explains why a carbon atom can bond with itself easily? Question 5 options: It is an organic element. It has four valence electrons. It is