twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

If 3 and 4 are magnitudes of vector quantities, when will the magnitude of their sum be 5?
Show how to find the value of six dimes an eight pennies
What is the x-intercept of the line with the equation  8x-1/3y=16
89.36 rounded to the ones place
Which is an advantage that single-celled organisms have over multicellular organisms?
Manuela planted 5 patches of beans Each patch had 8 rows of 27 beans plants. How many bean plants are in each patch? How many bean plants did Manuela plant in a
If the diameter of a circle is 5.5 cm what is the radius ?
Choose the correct function/equation for the following description. A linear function whose graph has y-intercept 6.
by what methods did paleolithic people get food?
what number must be added to 15,-6,& 12 to have a mean of 5? EXPLAIN!!