jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

find the area of the triangle with b = 7 in h= 5.5 in
SHAPE magazine is targeted at young women seeking healthier lifestyles. At a price of $3 per copy, 1.25 million copies are sold. If the price per issue is incre
Can 8 11/35 be simplified
1. what is the distance between (2,2) and (-2,5)to the nearest tenth2. what is the distance between (2, 4) and (3, 1) to the nearest tenth3. what is the distan
Which explains how Langston Hughes's 'l. Too, Sing America' alludes to Walt Whitman's "I Hear America Singing"? Hughes's poem uses Whitman's idea that people of
When someone from the North says she is going "tanning," whereas someone from the South describes the same activity by saying he is going to "lay out," the char
Carbonic acid, H2CO3, has two acidic hydrogens. A solution containing an unknown concentration of carbonic acid is titrated with potassium hydroxide. It require
Which shapes have 2 pairs of parallel sides? Choose ALL that are correct.
4q2 – 4q+1 = 0 Solve the equation for all real solutions
Three English teachers eight math teachers five science teachers and 4 social studies teachers if one teacher was chosen at random is it likely a math teacher w