talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

-3x-3y=3 5x+y=-17 What is the answer ?
help please!!! can you show me how to do this??
a wave creates a strong undertow. what kind of wave is it? a. tsunami b.swell c. long shore d. deep water
The addition of which of the following sentences would create an effective paragraph? Dogs and cats are both fantastic pets. Dogs are loving and playful. Cats a
h(x)=2x²+x-10 2x²+x-10=0
Systematic slaughter of European Jews by Germany during WW II
The Ottoman Empire reached the peak of its power and grandeur in the 1500s during the rule of __________.
what percent of 64 is 8
Which is the end result of cytokinesis?
Which of the following inventions helped farmers plant crops more quickly and efficiently? A. Water frame B. Flying shuttle C. Seed drill D. Spinning jenny