guapooo61 guapooo61
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

2. Phan went grocery shopping and purchased 8 loaves of bread that cost $1.48 each, 4 bags of milk that
cost $4.33 each, and 2 boxes of cereal that cost $5.25 each.

Respuesta :

harrellkatie46
harrellkatie46 harrellkatie46
  • 03-12-2020

Answer:

39.66

Step-by-step explanation:

i think your asking how much his total is going to be you didnt put the whole question so I really dont know

Answer Link

Otras preguntas

Jalapeno Plan: $3 admission plus $0.95 per bowl. Habanero Plan: $5 admission plus $0.55 per bowl. a) For each of the plans, the cost can be described by an eq
Which expression has the value of 4
A box contains 4 bags of flour. The total mass of all 4 bags is 6kg. What is the mass of each bag in grams?
locate, cite, and explain 5 examples of keening in Beowulf​
What is the equivalent resistance of a circuit that contains two 50.00 resistors connected in series to a 12.0 V battery? O A. 100.00 O B. 50.0 22 O C. 600.00 O
If the net force acting on any object is zero, the object will. A. Not move B. Change it’s motion
how many chromosomes does zygote in monkeys have?
Solve the equation a-5/3=5a/6+a-26/9
When water vapor loses energy, it may ___ into a liquid.
What was the relationship between William Penn and King Charles Il of England?