rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangular garden is 338 feet. If the length of the garden is 96 feet, what is its width?
Clouds made mostly of ice crystals that form high above earth are called?
All of the following are true of the Crusades except
what kind of military force did the Confederation government have ?
how did john smith save the colony
explain how a hawk or eagle could use convection currents to soar upward without flapping its wings
reduce 72:81 to its simplist form
Under Gorbachev's policy of "glasnost," __________. A) collective farms were disbanded and distributed to peasants B) the Communist Party was abolished C) restr
what was the last language made and where?
what is a mixed number for 62/7