danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not absolutely necessary to use the internet a.computer b.telephone line c.printer d.modern
how can a person's role in his or her family affect his or her behavior with friends? give an example
What is mean by Photosynthesis​
If there is no pressure, water will
Select the best answer for the question 20. Shown here is the graph of the region described by which set of inequalities?
How I can answer this question, NO LINKS, if you answer correctly I will give u brainliest!
What is the freezing point in °C) of a 1.56 m aqueous solution of CaCl2? Enter your rounded answer with 3 decimal places. Kt for water = 1.86 °C/m
If n(a)=4, n(B)=2. Find the total number of relation that exists between A and B​
What aspects of culture would be hard to maintain under the forced labor practices of the European colonies?
Which of the following slopes of a line passes through points (3, 1) and (o, 1)? 5 3 0 None of these choices