agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The ratio of boys to girls in a class is 5:4. There are 36 students in the class. How manystudents are girls?​
What kind of bacteria are able to change pure nitrogen into ammonia compounds?
Why do hikers attempt to climb Mount Everest only during a two-week period each year? A. There is a two-week period each year when there is an unusual amount of
The Cuban self-appointed President-for-Life is: O Ramón Sanchez Che Guevara Jorge Rodriguez Fidel Castro
write a body paragraph for the claim below. schools should go year round because students will retain more of their learning, it would provide a place for lowe
5-x=3 Work out the value of 3x^2
Select three topics, concepts, or theories that you consider most important. Consider selecting topics, concepts, or theories from the recommended topics list.
At the end of the current year, the accounts receivable account of Malik's Lanscaping Service has a debit balance of $390,000. Credit sales are $2,730,000. Reco
According to Keynes, the remedy for a recessionary gap was straightforward. The solution was to: A. increase aggregate supply. B. increase aggregate demand. C.
Please Help :( Why are cells to small 3.4.4