chaseter1 chaseter1
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

He charges $10 for a cheese pizza and $15 for a pepperoni pizza. He sold 64 pizzas in all. For every cheese pizza he sells 3 pepperoni pizzas. How much money did he make

Respuesta :

JonJovi JonJovi
  • 03-12-2020
The question is simple and the explanation but I will give you
Answer Link

Otras preguntas

FindHCF of(726, 255).​
Examples of Brazil’s cultural blending.
How can I make a short story
A single called organism will be different from the parent
Select the correct answer. If f(x)=x/1+x , what is the value of f(x+h)?
What was the ultimate outcome of the Illiad?
• Town meetings • Public hearings • Forums • Elections These are all examples of a)methods for politicians to enforce public policy. b)ways citizens can provide
If a spring stretches 6 meters when a 7-kilogram weight is attached to it, how much will it stretch when a 42-kilogram weight is attached to it?
April works at the grocery store. She needs to move a heavy crate of bananas (m = 65 kg) to the produce section. She drags the crate along the floor by applying
Jamal bought 2 pounds of red apples and 3.2 pounds of green apples from a grocery store, where both kinds of apples are $1.65 a pound. How much did Jamal spend