EmilyBrock00
EmilyBrock00 EmilyBrock00
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP!! I have no idea what to do lol i need help!

HELP I have no idea what to do lol i need help class=

Respuesta :

sweettrixie68
sweettrixie68 sweettrixie68
  • 04-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Divide the total cost of $24.18 by 3 for each person Joseph, Ed, and Michael.

[24.18 / 3 = $8.06 cost for each person.Share the cost equally means divide.Pizza will cost each man $8.06, when we divide the total cost of $24.18 equally by 3. So, the equation will be 24.18/3 = $8.06

Answer Link

Otras preguntas

The chain of events in a story is known as the
The money multiplier: question 20 options: a.is equal to the reserve requirement. b.demonstrates that small changes in reserves have a negligible impact on the
What is the "very interesting" subject Austen addresses in her letter
What is the similarity ratio of the smaller to the larger similar cones? Enter your answer as a:b
Which process would release energy from gold, fission or fusion? from carbon?
1. All people, including rulers, are required to obey the law. 2. Binding documents are used to state laws and limitations. 3. A system of checks and balances p
Could someone please help me find all the analogies in this paragraph? ASAP PLEASE AND THANK YOU!!!
How do the digestive and excretory systems work together and influence each other
How do I do this in an equation?
The car below emits sound waves, represented by red circles, that are heard by an observer. based on the pattern of sound waves, what is the direction and speed