kidzrkidz kidzrkidz
  • 02-01-2021
  • Mathematics
contestada

Charlotte bought a kayak for $2,008. She made equal payments over a 24-month period. About how much did she pay
each month?
O $16
$84
$160
$840
Save and Exit
Next
darkathis and the
Submit

Respuesta :

suednewjl suednewjl
  • 02-01-2021

Answer:

$84

IF you get the $2,008 and divide it into 24 parts you get 84 dollars for each month

Answer Link

Otras preguntas

80% of what number is 94
Simplify. 26 + (–3) ∙ (–8) a. –184 b. –2 c. 2 d. 50
What is the slope and y-intercept of this line? y = –3x + 9 A. slope: 3, y-intercept: –9 B. slope: –3, y-intercept: 9 C. slope: 1, y-intercept: –3 D. slope: 9,
Why does convection occur only in fluids?
The Composition of phospholipids leads to their self...
Find the area of an equilateral triangle (regular 3-gon) with the given measurement in terms with a radical. 6-inch side. A = sq. in.
which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
Which queen was a great patron of William Shakespeare’s works?
What materials did Jason vincent scarpace use in his art work
Which World War II event occurred first? The United States dropped two atomic bombs on Japan. President Harry Truman was sworn in to office.