sarahottih sarahottih
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal? [You must show your work in order to receive full credit (2 points).]
12 packs of fruit snacks for $9.12 or 9 packs of fruit snacks for $6.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2021

Answer:

i think it is 12 packs of fruit snacks for $9.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Brielle excersise for 3/4 hour each day for 6days in arow.altogether,how many hours does she excersise during 6 days?
how many moles of hydrogen are in 2.8 moles of caffeine
When conducting an experiment, a scientist should:?
How many moles of pcl5 can be produced from 60.0 g of cl2 (and excess p4)?
Pls.....Answer ^_^ :) ^_^ (:suppose there is an object around which light could bend like water flowing around a stone in its path .Would such an object form a
Differentiate y=(r^2-9r)e^r
Alcohol does not influence your choice true are fale
If 7.83 g of H 2 is reacted with 15.7 g of O 2 in the reaction 2H2 + O2 → 2H2O , what is the limiting reagent?
which is a way that the elements are groupef on the periodic table
Select the sub-genres of drama. a.romance b.epic c.musical d.history