JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

which enlightenment idea is expressed in this excerpt from the declaration of independence?
ians car can go 124 miles on 4 gallons of gas. during a drive last weekend , ian used 5 gallons of gas. how far did he drive ?
. What does the acronym usaiird stand for?
What is the difference between composition and improvisation A. composition is the art of making spontaneously, while improvisations are carefully planned B.imp
Describe Canada's diverse population and what ethnic groups make up the overall population.
What is the primary reason to issue stock? A)To help investors earn a higher rate of return B)To raise money to grow the company C)To distribute the risk of
In what ways is your memory like a computer? in what ways is it different? explain your responses.
Write a number in the blank to make the number sentence true 3 times ____<1
Which sentence uses the superlative degree? a.) jerry is the more organized of the two. b.) greg is a fantastic math teacher. c.) marley is the most interesting
just like energy is matter is lost through an ecosystem