rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

What number is 22 ten thousands of 1 1/2
In this unit, we reviewed four theoretical contributions which are central to the understanding of today's organizations. Offer a brief analysis of all four the
HELP ME PLEASE THIS IS REALLY IMPORTANT
In a genetics experiment on​ peas, one sample of offspring contained 450 green peas and 371 yellow peas. Based on those​ results, estimate the probability of ge
What was Atahualpa's first impression of Pizarro? (Atahualpa thought Pizarro was either crazy or foolish because the Incan Empire was so large and Pizarro's for
describe how would you use chromatography to show whether blue ink contains a single purple dye or a mixture of dyes​
I’d like some help.
give relation between potential work and time​
The amount of water in a tank, T, after m minutes is given by T=55+8m. How many gallons of water are in the tank after 20 minutes?
Please answer this ASAP ❤️