electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 0.393701 rounded to the nearest thousandth
What's the answer????
A 9-cut cheese pizza is 1,800 calories. How many calories in 2 slices?
Over the course of a year, the Mexican peso has depreciated relative to the U.S. dollar. Who would MOST benefit from this occurrence? A) U.S. consumers of U.S.
Which is the graph of f(x)=100(0.7)
Which statement about the drawing techniques Leonardo da Vinci Michelangelo, and Vincent van Gogh used in artworks are true? Choose all the answers that are cor
Determine the percent composition of chlorine (Cl) in sodium chloride (NaCl). .
What are detention and correctional facilities? how are they different?
How many 2.5 inch by 6 inch tiles will fit on a back splash that is 2.5 feet tall and 8 feet long
A sample of white gold is: 18.0 grams gold, 3.0 grams silver, 2.0 grams cobalt, and 1.0 gram platinum by mass. what is the percent platinum in the sample?