shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee someone helllpppp meeee fasttttttttttttt !!!!??!!
Adenoviruses can cause many mild clinical conditions in humans what are three
a website for an exterminator lists several species of pests and ways to eliminate each one. what kinda of organization does this website most clearly use
El jugador _________________ en muchos partidos de fútbol. has participando ha participado has participado es participado
A subject with at least two parts joined by and or or nor is
how did the british try to control the south? Did it work?
I need help with these problems
Determine which ratio forms a proportion with 14/35 by writing the ratio is simplest form. Please explain how you got your answer because I’m confused.
i need to know the answer
Study of the Gullah is most useful in learning about the connections between:? plz hlp brainly will be given A. diet and disease. B. climate and culture C. far