Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

How many atoms are in 2.32g Hg
As a manager in health care, what is your role in information technology initiatives? what are the benefits of being involved?
The rn is preparing medications for a client with bipolar disorder and notices that the client discontinued antipsychotic medication for several days. Which med
Why should you be skeptical about psychological tests in magazines, newspapers, and on the internet?
Industrialization and Workers Fill in the blanks with one of the words from the drop-down menu. 1 Mass production meant a growing share of the work in factories
If the EU and the United States continue to trade, what do you think will characterize the goods that the EU sells to the United States and the goods that the U
A jar contains 12 green marbles and 8 purple marbles. Two marbles are selected at random with replacement. What is the probability that the first green marble s
If W is the midpoint ​of VX, ​​ VX = -8x, and ​WX = -x - 3, ​​find the value of x.
Social movements such as black lives matter best exemplify which model of democracy?
Question 23 What is the length of YZ when Y is the midpoint of XZ 12-x and 3x+4​